X
Reklamlar

Atatürk'e Hakaret Eden "Şarlatan Stand Up"çıya Yakalama Kararı

10 Nisan 2020 - 245 izlenme
Reklamlar
Düzenlediği stand-up gösterisinde Atatürk ve Mevlana’ya hakaret eden komedyen Emre G. Hakkında Konya Cumhuriyet Başsavcılığı yakalama kararı çıkardı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, düzenlediği stand-up gösterisinde Atatürk ve Mevlana’ya hakaret ettiği için büyük tepki çeken Emre G. Hakkında yakalama kararı çıkarıldığını açıkladı.

Açıklamada, "Sosyal medya paylaşım sitelerinde yayınlanan Mevlana, Şems Tebriz-i ile Konya’mızı ve Konyalı vatandaşlarımızı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aşağılayıcı şekilde konuşma gerçekleştirilmesi ve sosyal medyada yayınlanması ile ilgili olarak, Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı ile söz konusu video içeriği nedeniyle şüpheli Emre G. isimli şahıs hakkında Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkındaki yasaya muhalefetten, 'kişinin hatırasına hakaret suçu ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçu' maddeleri gereğince soruşturma başlatılmış olup, şüpheli hakkında yakalama ve gözaltı talimatı verilmekle birlikte soruşturma titizlikle yürütülmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Kaynak Yeniçağ 

Reklamlar