Ana Sayfa Güncel, Lafagel, Uncategorized 15 Aralık 2020

Filyasyon Ekiplerinde Görevlendirilen Öğretmenler Covid Sürecinin Nasıl Yönetildiğini Anlatıyor

Yaz aylarından itibaren uzaktan eğitime de geçilmesi ile öğretmenler filyasyon ekiplerinde görevlendirilmeye başlamıştı. Uzaktan eğitime ara veren…

Yaz aylarından itibaren uzaktan eğitime de geçilmesi ile öğretmenler filyasyon ekiplerinde görevlendirilmeye başlamıştı. Uzaktan eğitime ara veren öğrenciler olması, sağlıkçılar yeni atamalar beklerken yapılmayıp öğretmenlerin eğitim alanında eğitim almalarına rağmen; sağlık alanında görevlendirilmeleri sorunları dışında; filyasyon ekibinde zorla görevlendirilen öğretmenler, karşılaştıklaro problemleri anlattı.

 

Öğretmenler, uzaktan eğitime geçilmesi ile ek ders ödemelerini kaybettiklerini, esnek çalışma haklarının da gasp edildiğini söyledi. Fazladan iş yükü verilmesi konusuna da değindiler. Sadece kendi veri girişlerini değil, Emniyet veri girişini de kendilerinin yaptıklarını söylediler.

Filyasyonda görev alan öğretmenlere, gerekli uzmanlık eğitimi verilmediği gibi gerekli ekipmanın da verilmediğini, tedbirlerin yetersiz olduğunu, hatta veri girişlerini bile kendi bireysel imkanlarla yaptıklarını, gidecekleri yerlere ulaşımı bile kendi imkanlarıyla sağladıklarını belirttiler.

 

Konuyla ilgili daha önce de sorunlarını gündeme getirmelerine rağmen, yetkili bir muhattap bulamamaktan muzdarip öğretmenler, bu konudaki tüm sorumlulukların okulların müdür yardımcıların yıkıldığını, haklarını korumak için verdikleri mücadeleyi kimsenin duymadığını dile getirdiler.

Tema Tasarım |