X
Reklamlar

Son Dakika! Sakarya'daki Havai Fişek Patlamasında Kayıp Sayısı Artıyor!

03 Temmuz 2020 - 185 izlenme
Reklamlar

Gelen son dakika bilgilerine göre; Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama nedeniyle bölgeye sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, patlamada 2 can kaybı, 73 yaralı olduğunu açıkladı. İlk bilgilere göre yaralıların büyük kısmında duyma kaybı olduğu öğrenildi. Ancak bölgedeki sağlıkçılardan gelen ve resmi kurumlarca açıklanmamış haberlere göre hastahaneye kaldırılan yaralılardan da kayıplar devam ediyor. En az 4 kişinin kaldırıldığı hastahanede ilk müsahelelere cevap veremediği iddia ediliyor.


AFAD'DAN RADYASYON AÇIKLAMASI

AFAD'dan yapılan açıklamada "Sakarya Hendek'te bulunan havai fişek fabrikasında 11.15 sularında meydana gelen kaza endüstriyel bir kaza olup, yetkililerden alınan bilgiye göre söz konusu fabrikada herhangi bir radyasyon kaynağı bulunmamaktadır. Ekiplerimiz tarafından ölçümler sürekli yapılmakta ve konu takip edilmektedir." denildi.

Bölgedeki radyasyon artışı konusunda açıklama gelmedi ancak resmi kurumlarca teyit edilmeyen iddialarla paniğe kapılmamak önemle rica olunur. 

Reklamlar