X
Reklamlar

SON DAKİKA! Erdoğan'dan Kanal İstanbul'da Rant ile İlgili İtiraf Gibi Açıklama!

20 Ocak 2020 - 186 izlenme
Reklamlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul güzergâhında arazi aldığının ortaya çıkması kamuoyunda büyük yankı uyandırdı...


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul güzergâhında arazi aldığının ortaya çıkması kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

Bakan Albayrak’ın avukatı arazi alımını doğrularken, "2012 yılında sahibi tarafından satışa çıkartıldığında, yabancı almasın düşüncesi ile imkanı olan her vatandaşın yapabileceği sıradan bir satın almayla Sayın Berat Albayrak tarafından satın alınmıştır" ifadelerini kullanmıştı.

Aynı gün Dünya gazetesinin Kanal İstanbul ile ilgili yaptığı bir haber dikkat çekti.

Habere göre ABD'li fon şirketi Money Maker Management, Türkiye'de ofis açtı. Ülkedeki tüm mega projeler ve altyapı projeler ile ilgilendiklerini belirten şirket yetkilileri, Kanal İstanbul'a da talip olduklarını ve tüm finansmanı sağlayabilecek güçte olduklarını belirtti.

İstanbul'da bulunan Money Maker Management CEO'su George Ghorayeb ve Başkan Yardımcısı Bassam Rashkidi, Türkiye ofisinin başına getirilen Elif Rahvancı ile bu konuda açıklamalarda bulundu.

Rashkidi açıklamasında, “Sadece Kanal kısmı değil, proje ile bağlantılı köprü ve tünel gibi tüm alt yapı projelerini de fonlayabiliriz” dedi.

Kaynak: Oda Tv

Reklamlar

DİKKAT ÇEKENLER

Reklamlar