X
Reklamlar

Seçim Anketinde 20 Yıl Sonra Bir İlk: Ekrem İmamoğlu...

18 Ocak 2020 - 859 izlenme
Reklamlar
Metropoll Araştırma Şirketi bir seçim anketi düzenledi. Düzenlenen ankette katılımcılara iki soru soruldu. Soruda en beğenilen siyasi isim ile hangi partiye oy verecekleri soruları yöneltildi. Sonuçlarda , 20 yıl sonra ilk kez bir ismin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bu denli yaklaştığı görüldü.

Flaş anke sonucu.

Metropoll araştırma şirketi tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Türkiye 'de siyasi isimlerin beğenirliği ve Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz? soruları vatandaşlara soruldu ve anketin sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. 

Yapılan ankete bakıldığında , en çok beğenilen siyasetçilerde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ikinci sırada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu takip ediyor. 

Üçüncü sırada ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yer aldı. 

Beğenilmeme oranlarına bakıldığında ise Recep Tayyip Erdoğan ile Ekrem İmamoğlu' nun aynı soranda beğenilmediği görüldü. 

SON 20 YILDA ERDOĞAN 'A BU DENLİ YAKLAŞAN İLK SİYASETÇİ

Yapılan seçim anketinde , Ekrem İmamoğlu 'nun beğenilme oranına bakıldığında 20 yıldır Cumhurbaşkanı Erdoğan 'a bu denli yaklaşan ilk isim oldu. 

BU PAZAR SEÇİM OLURSA OYUNUZU KİME VERİRSİNİZ?

İki sorudan oluşan ankette diğer soru , "Bu Pazar seçim olursa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?" sorusu oldu. Bu soruya baktığımızda AK Parti 'nin yüzde 34.2 ile ilk sırada yer aldığı görülüyor. 

İkinci sırada ise CHP var. Oy oranı ise 20.7

MECLİS'TEKİ ÜÇ PARTİ BARAJ ALTINDA

Anket sonucuna baktığımızda meclisteki diğer üç partinin baraj altı kaldığı görülüyor.  İşte üç partinin oy oranı:

MHP yüzde 8.2,

HDP yüzde 9.2,

İYİ Parti yüzde 6.9,

Saadet Partisi yüzde 0.6

Gelecek Partisi yüzde 1.7,

Ali Babacan'ın kurması beklenen parti yüzde 1.4.

Kanyak: kamubulteni.com

Reklamlar

DİKKAT ÇEKENLER

Reklamlar