X
Reklamlar

Melih Gökçek ve Usülsüzlük. Mansur Yavaş Yeni Soruşturma Açtı

20 Mayıs 2020 - 1191 izlenme
Reklamlar

Melih Gökçek'in Hacı Bayram'a olan ilgisinin nedeni belli oldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Hacı Bayram Camii ve çevresinde, Melih Gökçek ile Gökçek Ailesi'ne yakın isimlere verilen yerler hakkında inceleme başlattı. İnceleme kapsamında çok sayıda usulsüz ihale ve vakıflara sağlanan ayrıcalık tespit edildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Hacı Bayram-ı Veli Türbesi çevresindeki konaklar, iş yerleri ve usulsüz mezar yeri tahsislerini mercek altına aldı.

Önceki dönemlerde Hacı Bayram-ı Veli Camii çevresinde yapılan işler ve usulsüz tahsisi gerçekleştirilen yerler hakkında inceleme başlatan belediye ekiplerinin, ilginç bağlantılar ortaya çıkardığı öğrenildi. Melih Gökçek’in, incelemenin duyumunu alıp kamuoyunu başka konulara yönlendirerek ön almaya çalıştığı savunuldu.

BirGün'ün haberine göre, Melih Gökçek’in, Hacı Bayram-ı Veli türbesi önünde 17 yaşında bir gencin motosikleti ile yaptığı hareketlerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından ABB’yi hedef almasının, cami ve çevresinde yapılan denetimlerin üzerini örtmek amaçlı olduğu iddia edildi.

ABB yetkililerinden edinilen bilgiye göre, bölgede Melih Gökçek ve ailesine yakın isimlere verilen yerler hakkında Teftiş Kurulu aracılığı ile inceleme başlatıldı.

USULSÜZ İHALELER

ABB’nin Hacı Bayram-ı Veli Camii ve çevresinde Gökçek ile yakınlarıyla ilgili gerçekleştirdiği inceleme kapsamına giren konular şöyle:

>> Melih Gökçek’in eşi Nevin Gökçek’in Onursal Başkan olduğu SOS Vakfı’na Belediye iştiraki ANFA tarafından 10 yıllığına düşük kira bedelleri ile kiralanıp esnafa fahiş bedellerle kiralanan 3 adet iş yeri ve 1 adet lokanta,

>> SOS Vakfı’nın 28-29 yıllığına kullanım hakkını aldığı köşkler ve muhtelif binalar,

>> Cami çevresinde Gökçek ailesi ile ilişkisi bilinen, daha önce Belediye’den 100’ün üzerinde işletmeyi kiraladığı kamuoyuna yansıyan Korkutata ailesine tahsis edilen mezarlık alanının Mansur Yavaş döneminde Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından iptal edilmesi.


Reklamlar

DİKKAT ÇEKENLER

Reklamlar