X
Reklamlar

Mansur Yavaş: ''Hesap Verilebilir Adımlar Attık''

20 Şubat 2020 - 34 izlenme
Reklamlar

Kamu Görevlileri Etik Kurulu’nun düzenlediği ‘Yerel Yönetimlerde Etik Farkındalık Projesi’ kapsamında gerçekleştirilen çalıştaylar serisinin son toplantısı düzenlendi.

Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nde Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Köksal Toptan’ın ev sahipliğindeki toplantıya Ankara Valisi Vasip Şahin ile Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş da katıldı. Göreve geldiği ilk günden itibaren ABB’de ‘demokratik yönetişim’ anlayışını hayata geçirdiklerini söyleyen Yavaş, yaptıkları çalışmaları özetle şöyle anlattı:

ANKARALIYA DENETLEME OLANAĞI SUNDUK

“Hesap verebilirlik açısından ciddi adımlar attık. Türkiye’de bir ilk olarak, 2019 sonunda yayınladığım genelgeyle belli verileri, belli periyotlarla hemşehrilerimizle paylaşacağımızı ilan ettik. 2020’den itibaren, sosyal yardım ve hizmetlere ilişkin ölçütler ve yararlanan sayılarını, iç ve dış denetim raporlarını, stratejik plan ve bütçe gibi mali performansa ilişkin bilgileri ve kişisel mal varlığımdaki değişmeleri düzenli bir şekilde kamuoyu ile paylaşacağız. Başkent Mobil isimli online uygulamayla bizi ve faaliyetlerimizi izleyebilme ve denetleyebilme olanağını her isteyen Ankaralının hizmetine sunmuş bulunuyoruz.”
Reklamlar

DİKKAT ÇEKENLER

Reklamlar