X
Reklamlar

Karantinadan kaçırılan Güzide Sofi'nin babasından canlı yayında açıklama

18 Mart 2020 - 91 izlenme
Reklamlar
Fransa-Paris'ten gelen yolcuların bulunduğu karantina otobüsünden polis ekipleri tarafından indirilen Güzide Sofi'nin KKTC Sivil Havacılık Dairesi Müdürü olan babası Mustafa Sofi katıldığı canlı yayında açıklamada bulundu.

KKTC Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi, "Kızım transit olarak ülkesine geliyordu. KKTC'ye gelirken sosyal medyada görüntüler paylaşıldı. Mağdur olan biziz. Türkiye bizim anavatanımızdır. Çocuklarım için bir ayrıcalık istemedim" dedi. 

Türkiye'ye gelen yolcuları taşıyan otobüslerden birinde dün şoke eden görüntüler kaydedildi. Fransa'nın Paris kentinden TK1824 sayılı seferle İstanbul Havalimanı'na gelen yolcuları taşıyan otobüs polis tarafından durduruldu.

Diğer yolcularla karantinaya alınan Güzide Sofi, polis eşliğinde otobüsten indirilerek bölgeden götürüldü.

Söz konusu kadın yolcunun KKTC Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi’nin kızı Güzide Sofi olduğu ortaya çıktı.

"Kendimizi bu olayların içerisinde bulduk konuşacak durumda da değilim kusura bakmayın.Ne söyleyebilirim ki. Kızım Türkiye'de karantinada. Şu an bizde bekliyoruz. Çocuğum Kıbrıs'a gelmek için uçağa bindi buraya geliyorken sosyal medyada bu olaylar paylaşıldı. Burada mağdur durumda olan biziz. Çünkü biz biletimizi aldık. Aynı şekilde buraya gelip karantinaya girecekti. Ancak sosyal medyada yayılan bu görüntülerden sonra karantinada. Türkiye Cumhuriyeti bizim ana vatanımız. Bizim müdahale etme yetkimiz olabilir mi? 


Benim kızım Fransa'da master yapıyor.Benim kızım böyle insanlarla tartışacak bir yaradılışta değil.Benim kızım bu tepkilerden dolayı korktu.  Sadece Türkiye Cumhuriyeti'nin getirildiği uçaktan bahsediyoruz. Kızım için bir ayrıcalık yapılması mümkün mü?"

Reklamlar

DİKKAT ÇEKENLER

Reklamlar