X
Reklamlar

Kapıdaki bekletmeye Çavuşoğlu yorumu: Cumhurbaşkanımız bir yerde beklediyse Putin de bir yerde bekledi

10 Mart 2020 - 18 izlenme
Reklamlar
Moskova'daki zirve görüntüleriyle ilgili de açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, “Rus medyasının yaptığı saygısızlıktır. Rus medyası görüş ayrılığında kara propaganda başlatıyor" dedi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vlademir Putin arasında Moskova’da gerçekleştirilen zirve konusunda ilk kez konuştu.

Rus medyasının servis ettiği görüntülerle ilgili konuşan Çavuşoğlu, protokolün ne olduğunun bilinmesi gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın beklemesinin normal olduğunu belirten Çavuşoğlu, “Ortada buluşma noktası var ve liderler iki farklı yerden giriş yapıp ortada buluşuyor. Cumhurbaşkanımız bir yerde beklediyse Putin’de bir yerde bekledi” dedi.

“Kapıda karşıladı kapıya kadar uğurladı”

Putin’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Soçi’de ayak karşıladığını hatırlatan Çavuşoğlu, “Cumhurbaşkanımızı kapıda karşıladı ve kapıya kadar uğurladı. Bu Rus medyasının yaptığı bir saygısızlıktır. Bunu magazin haline getirmesi doğru bir şey değil. Türkiye ile Rusya arasında ufak bir fikir ayrılığı olunca, Rus medyası hemen kara propagandaya başlıyor” diye konuştu.

Reklamlar

DİKKAT ÇEKENLER

Reklamlar