X
Reklamlar

İ.Melih Gökçek'ten Ekrem İmamoğlu'na Ağır Hakaret

01 Haziran 2020 - 1866 izlenme
Reklamlar

Kendisi hakkında defalarca yolsuzluk soruşturmaları açılan Ankara BB eski başkanı İ.Melih Gökçek, sosyal medya hesabında kurgu bir video üzerinden İstanbul BB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hakaret etti. Gökçek’in paylaşımında kullandığı üslup hiçbir şekilde siyasi yada ahlaki uslüba uymadığı için çok eleştiri aldı.

Ankara BB Başkanı’yken zorla görevinden istifa ettirilen İ.Melih Gökçek, sosyal medya hesabı Twitter’dan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ağır hakaret etti. 

İBB Başkanı İmamoğlu’nun Fatih Sultan Mehmet’in ve Yılmaz Güney’in kabirlerini ziyaret ettiği anlara ait videoları paylaşan Gökçek, yazdığı notta hakaret içerikli ifadeler kullandı. 

Gökçek’in Twitter adresinde paylaştığı hakaret dolu sözler şu şekilde:

“Yılmaz Güney’in mezarını ziyarette elde çiçekler, saygılar, el pençe durmalar… Cihan padişahı atamız Fatih Sultan Mehmed’in türbesini ziyarette eller kıçta, yetmedi tekme. Bu millet senin kıçına ilk seçimde tekmeyi atmayı bilecektir”

İktidar lehine faaliyet gösteren sosyal medya trollerinin servis ettiği ve gerçeklik barındırmayan görüntüler üzerinden sosyal medya paylaşımı yapan Gökçek’in yakın geçmişte FETÖ-AKP ayrışmasında “milat olarak kabul edilen” 17/25 Aralık 2013’ten 3 ay sonra, FETÖ’nün yayın organları olduğu gerekçesiyle KHK ile kapatılan Samanyolu TV, Samanyolu Haber TV, Kanaltürk ve Bugün televizyonlarına 375 bin TL’lik reklam vererek, maddi kaynak sağladığı belirlenmişti. 

Öte yandan İ.Melih Gökçek’in, “Tatlar Arıtma Tesisleri’nin yenilenmesi” gerekçesiyle BB Meclisi’nden toplam 536 milyon TL borçlanma yetkisi aldığı ancak bu parayı başka işler için kullandığı yeni ortaya çıktı. ABB Başkanı Mansur Yavaş, Gökçek hakkında, “Görevi kötüye kullanma” gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu.

Gökçek'in yapmış olduğu skandal o paylaşım:


Reklamlar

DİKKAT ÇEKENLER

Reklamlar