X
Reklamlar

Gökçek İmamoğlu'na meydan okudu: Söyle ben siyaseti bırakırım

16 Nisan 2020 - 5125 izlenme
Reklamlar

Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Twitter hesabından "Fitreyi Belediye'ye vermenin kanunda yeri vardır" diyen Ekrem İmamoğlu'na meydan okudu.


Koronavirüsle mücadele kapsamında başlatılan yardım kampanyasında yaşanan 'yardım kolisi' tartışmalarına, bir yenisi daha eklendi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu kez de İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) için fitre ve zekat çağrısında bulundu.

"FİTRE VE ZEKATINIZI BİZE VEREBİLİRSİNİZ"

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Ekrem İmamoğlu, “Yardımlarınızı ulaştırmada en güvenilir aracı devlet kurumlarıdır. Bu manada belediyelerinize, bize inanın, zekatınıza da fitrenizi de gerektiği noktada bize verebilme şansınız vardır. Bunun kanunda yeri vardır. Bunun aksini kimse inkar edemez. Bununla ilgili de kimsenin fetva vermesine gerek yok!” dedi.

MELİH GÖKÇEK'TEN CEVAP

Melih Gökçek, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sözlerine sosyal medya hesabından cevap verdi.

Gökçek, Ekrem İmamoğlu'na 'EKREMCİM SEN 80 TL'LİK GIDA YARDIMINI 150 TL'YE İSTANBUL'A KAKALAMAYA KALKAN ADAMSIN. BU MİLLET SANA GÜVENİR Mİ? SENİN ADAMLAR ZEKATI VE FİTREYİ TOPLAYIP ŞARKICIYA VERİRSE NE OLACAK? HALA GIDAYI 150 TL'YE VERİRKEN 70 TL'Sİ NEREYE GİDECEK ANLATAMADIN.' diye cevap verdi.

Sözlerini devamında Gökçek, ''BEN TOPLAM 28,5 YIL BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTIM, ZEKAT VE FİTRENİN BELEDİYE’YE VERİLEBİLECEĞİNE DAİR TEK BİR KANUN MADDESİ BİLMİYORUM.EKREMCİM ŞU KANUNUN ADINI VE MADDESİNİ SÖYLESENE.MADDEYİ SÖYLE BEN SİYASETİ BIRAKAYIM.SÖYLEYEMEZSEN SEN BAŞKANLIĞI BIRAK. VAR MISIN İDDİAYA?'' diyerek İmamoğlu'na meydan okudu.

Siyasi hiç bir unvanı bulunmayan İ. Gökçek'in siyaseti bırakmakla sosyal medya hesabını mı kapatmayı kastettiği yorumları dikkat çekti.

Reklamlar