X
Reklamlar

Gerçek maaşları ne kadar biliyor musunuz?

24 Haziran 2020 - 133 izlenme
Reklamlar
Korona ile mücadelede özverili çalışmalarıyla ilgili sosyal medyada paylaşılan bir fotoğraf sağlık çalışanlarının özverili çalışmalarını ortaya koyuyor. Nöbet fotoğrafını paylaşan bir sağlık çalışanı ekipmanlar içinde çalışmanın zorluğunu gösteriyor.

Korona salgını dünyanın dört bir yanını etkisini gösterirken, hastalıkla mücadele cephesinin en ön safında doktor ve sağlık çalışanları yer alıyor. Bu zorlu mücadeleyi korona hastalarıyla birebir ve yakından ilgilenen doktor ve sağlık çalışanları yürütüyor.

Salgının ilk zamanlarında ailelerinden uzak kalarak geçiren sağlık çalışanları birçok risk ile karşı karşıyaydı. Sağlık çalışanlarının bu mücadelede maske, önlük, siperlik ekipmanlarıyla saatlerce görevlerini yerine getiriyorlar.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar sağlık çalışanlarının karşılaştığı risklere ek olarak maske, önlük ve ekipmanlarla çalışmanın zorluğunu gözler önüne seriyor. Sağlık çalışanlarının aldığı söylenen yüksek maaşların eleştirilmesine fotoğrafla cevap veriyor. Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda maaşlarının 4 bin lira olduğu belirtilen sağlık çalışanlarının fazla görülen maaşları karşısında öğretmen maaşlarıyla karşılaştırıldı. Öğretmen maaşları 4 bin 13 lira, imam maaşı 3 bin 272 lira.

Twitter’da bir sağlık çalışanının paylaştığı fotoğraf, ekipmanlarla çalışmanın zorluğunu gözler önüne serdi. Sağlık çalışanı nöbet öncesi ve sonrası paylaştığı fotoğrafla mücadelenin zorluğunu gösteriyor.

İşte sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar: 

hemsire.jpgebiehq5woaacvtw.jpgebiehvdxqaymjxj.jpg

efefw.jpgffwfw.jpg

 

Reklamlar

DİKKAT ÇEKENLER

Reklamlar