X
Reklamlar

Ekrem İmamoğlu'na suç duyurusunda bulunan Özdemir Özdemir'in FETÖ'ye övgüler dizdiği ortaya çıktı!

29 Nisan 2020 - 951 izlenme
Reklamlar
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında çocuklara dağıtılan kitaptaki Alevi dede figürü nedeniyle suç duyurusunda bulunan Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir Özdemir’in, daha önce FETÖ'ye övgüler dizdiği ve Cumhur İttifakı için oy topladığı ortaya çıktı.

Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir Özdemir, İBB tarafından dağıtılan kitaplardaki Alevi dede figürü nedeniyle Ekrem İmamoğlu hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Özdemir'in geçmiş yıllarda terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen hakkında övgü dolu sözleri ortaya çıktı.

"HOCAEFENDİ ÜLKENİN EMNİYET SİBOBUDUR"

2012 yılında Türkmen-Alevi Bektaşi Sosyal Kültür Dayanışma Derneği Genel Başkanlığı görevinde bulunan Özdemir Özdemir, Fenerbahçe’ye açılan ‘şike davası’ndaki Fethullah Gülen’in sorumluluğuna dikkat çekilen eleştiriler ardından konuşmuş, tepkileri ‘haksız ve yakışıksız’ bulduğunu söyleyerek, “Hocaefendi, ülkenin, aklı selime, sağduyuya ihtiyaç duyduğu en kritik günlerde hoşgörü ve diyalogun sesi olmuş, gerginliklerin had safhaya çıktığı, hadiselerin çığırından çıkmaya başladığı zamanlarda ise adeta bir emniyet sibobu olmuştur” ifadelerini kullanmıştı.

"FETHULLAH HOCA'NIN UZATTIĞI EL DOST ELİ, DÜŞMAN ELİ DEĞİL"

Özdemir Özdemir’in başında bulunduğu dernek, Gülen Cemaati finansmanıyla yapılan Cami-Cemevi projesine de destek vermişti. 2013 yılında Anadolu Ajansı’na konuşan Özdemi Özdemir, “Fethullah Hoca’nın uzattığı samimi, dost eli, düşman eli değil. Bir cemaati temsil eden bir fikir ve ilim adamının, din büyüğünün Türkiye’de yaşayan Alevi yurttaşlara karşı uzattığı el, protestolarla geri çevrilmemeli” demişti.

Özdemir Özdemir’in başkanı olduğu derneğin ismi, AKP yandaşı ‘düşünce kuruluşu’ SETA’nın hazırladığı “FETÖ’nün Alevi Ajandası” başlıklı raporda da Cami-Cemevi projesine verilen destek dolayısıyla geçiyor.

CUMHUR İTTİFAKINA OY İSTEDİ

Özdemir, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde ise, “Bu seçim 2023 hedeflerine tüm engellere rağmen yürüme seçimidir. Küresel güçlere, PKK’ya, DEAŞ ve FETÖ’ye karşı dimdik durma, milletin bekası için ’Cumhur’ adında bir olma seçimidir. Bu seçim ilk olarak Alevi açılımını dile getiren AK Parti’nin Alevi canlara verdiği değerin ve ilginin seçimidir” diye konuşmuştu.

AKP’nin seçim kampanyalarına alet olan Özdemir, “Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Devlet Bahçeli desteği ile kurulmuş Cumhur İttifakı’na tüm yönetim organlarımızla birlikte destek olma kararı aldık” açıklamasını yapmıştı.


Reklamlar

DİKKAT ÇEKENLER

Reklamlar