X
Reklamlar

Ekrem İmamoğlu: Cumhurbaşkanı'na Bir Mesaj İlettiğini Söyledi ''Artık Anlamı Yok''

03 Nisan 2020 - 274 izlenme
Reklamlar
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye’de toplam corona virüsü vaka sayısının yüzde 60’ını oluşturan İstanbul’un ‘hastalığın merkezi’ haline geldiğini belirterek, neredeyse bir Avrupa ülkesi büyüklüğünde olan bir şehirde pandemiyi engellemenin dünyayı rahatlatacağını söyledi.

İstanbul için bir sokağa çıkma yasağı ile tedbir alınması gerektiğinin altını çizen İmamoğlu, zaman geçtikçe bulaşmaların arttığını ve anlamını yitirdiğini söyledi.


Reuters’la yaptığı söyleşide, “Belki bir hafta önce sokağa çıkma yasağı alınsaydı daha başka bir yerde olabilirdik bugün” diyen İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Çünkü 16 milyon insanla ilgili aldığınız tedbir pandemiyi engelleme biçiminiz Türkiye’yi de kurtaracak. Çünkü belli ki İstanbul Türkiye’de bu hastalığın merkezine dönüşmüş durumda. Belki bir hafta önce sokağa çıkma yasağı alınsaydı daha başka bir yerde olabilirdik bugün. Onun için ısrar ediyorum. Bütün bu engellemelere ve buradaki sağlıklı süreç yönetimi hem Türkiye için bir moral olacak hem Avrupa için bir moral olacak çünkü aktif bir ekonomiden bahsediyoruz.”

İmamoğlu, İstanbul’un Avrupa’nın ekonomik olarak en yoğun şehirlerinden biri olduğunu vurgulayarak, “Böyle önemli bir şehirde pandemiyi engellemek, Avrupa’yı da dünyayı da rahatlatacaktır. Dünyada şu anda pandemi konusunda ülkeler değil şehirler izleniyor” diye konuştu.

İstanbul ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a bir mesaj ilettiğini belirten İmamoğlu bu mesajı şöyle açıkladı: “İstanbul’la ilgili hep bir arada iş üreteceğimiz bir ortamın hızlıca kurulması lazım. Belediye başkanı istediği zaman kendileriyle görüşebilmeli. Çünkü şu an Türkiye’deki sorunun neredeyse yüzde 60-65’i İstanbul’da yaşanıyor. Dolayısıyla bizim kedisiyle direkt irtibat kurabilmemiz gerekiyor ve sorunlarımızı birlikte çözebilmemiz gerekiyor.”

Reklamlar

DİKKAT ÇEKENLER

Reklamlar