X
Reklamlar

Bazıları Banka Koltuğunda Sefaya, Bazıları Traktör Römorkunda Selaya

25 Haziran 2020 - 246 izlenme
Reklamlar
Geçtiğimiz yıl yapılan röportajda ilgisizlikten yakınan, vefat eden milli güreşçimiz Vehbi Akdağ’ın cenaze töreni vicdanları derinden sızlattı. Büyük eleştiri alan Vakıfbank Yönetim Kurulu’na atanan AKP’li güreşçi Yerlikaya ile kaderi oldukça tezattı...


Ülkemizi olimpiyatlarda temsil eden ve ayyıldızlı formayı gururla taşıya; 1972 Münih Olimpiyatları'nda Türkiye'nin tek madalyasını kazanıp ikinci olan 71 yaşındaki milli güreşçi Vehbi Akdağ, Tokat'ta tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kariyerinde onlarca madalya kazanan güreşçimiz için önceki gün memleketi Ormanbeyli Köyü'nde cenaze töreni düzenlendi.

Yapıla törene Vali Ozan Balcı, AKP'li Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kınay, Türkiye Güreş Federasyonu Asbaşkanı Serdar Çinkılıç, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Cemil Çağlar, güreşçiler, Akdağ'ın ailesi, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Geçen yıl yapılan bir röportajında ilgisizlikten şikayetçi olan Akdağ'ın, cenazesinin maalesef traktörle taşınması tepkilere yol açtı. Yapılan bu edepsizlik ve yaşanan vefasızlık bir olayı daha hatırlattı.

Geçtiğimiz günlerde AKP'li eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya Vakıfbank'a Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı yardımcısıyken yapılan bu atama eleştirilmişti. Aynı formayı terleten eşit haklara sahip olması gereken iki milli güreşçi arasında yaşanan tezatlık ise “Kimi banka koltuğuna getiriliyor, kimi değerler ise traktörle uğurlanıyor. Yazık” şeklinde yorumlandı.SÖZCÜ


Reklamlar

DİKKAT ÇEKENLER

Reklamlar