X
Reklamlar

Bahçeli: "Temennim CHP'de partinin tepesine musallat olmuş ne idüğü belirsiz şahısların...."

08 Temmuz 2020 - 3155 izlenme
Reklamlar
TBMM'de görüşülen barolarla ilgili yasa teklifine yönelik tepkileri değerlendiren MHP lideri Bahçeli, "Saltanatları tartışmaya açılan bazı baroların CHP takviyeli protestoları demokratik bir hak değil, densiz bir zorlamadır" dedi. 

CHP yönetimine tepki gösteren Bahçeli, CHP'lilere çağrı yaptı: "Temennim CHP kurultayında, bu partinin tepesine musallat olmuş ne idüğü belirsiz şahısların Cumhuriyet, Atatürk ve bağımsızlık sevdasıyla kalpleri çarpan sağduyulu CHP’liler tarafından tasfiye edilmeleri."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti teşkilatlarına gönderdikleri genelgede gündemdeki konuları değerlendirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Bahçeli, “CHP Genel Başkanı’nın ‘Demokrasinden yana olan bütün güçlerin birlikte hareket etmesi lazım’ sözleriyle bölücülere ve terör sevicilere yeşil ışık yakıp kucak açması akıl tutulması olduğu kadar hezeyandan hezeyana seyrüsefer yapan bir siyasetçi köhneliğidir. 6-8 Ekim olaylarında 54 kişinin cinayetini azmettiren karanlık suret bellidir. Terörist Demirtaş’ın tutukluluğunu adalet ve demokrasinin yokluğuna bağlayan Kılıçdaroğlu, bu izansız üslubu kanalıyla PKK’nın gölgesine sığınmıştır. Aziz Atatürk’ün kemiklerini sızlatan bu şahsın devirdiği çamlar haddi ve hududu çoktan aşmıştır” dedi.

‘KILIÇDAROĞLU, KUMPASIN ANA AKTÖRÜ HALİNE GELDİ’

Kılıçdaroğlu’na “Hem partisine hem de Türkiye’ye kurulan vahim, hatta vandal bir kumpasın ana aktörü haline gelmiştir” diyen Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne yönelik eleştirilere de tepki gösterdi:

“Yönetim sistemi bakımından Türkiye Cumhuriyeti’nin 9 Temmuz 2018’den itibaren içine girdiği üçüncü evre sağlıklı, istikrarlı, dirayetli ve nitekim umut ve huzur vericidir. Bu kapsamda CHP’nin ileri sürdüğü tezler çarpıktır. İP’in eleştirileri hamasettir, hakkaniyetten mahrumdur. Yeni sistemde çıkarları sarsılanların bir kaşık suda fırtına koparmaları kötürüm maksatlarının ve cahil cüretlerinin sonucudur.”

kaynak:halkweb

Reklamlar

DİKKAT ÇEKENLER

Reklamlar