X
Reklamlar

Alkolü Fazla Kaçıran 18 Hanım Kız!

13 Şubat 2020 - 131 izlenme

Alkolü fazla kaçırınca ne yapmalı?

Özel bir gününüz var. Belki sevgilinizin doğum günü, belki evlilik yıl dönümünüz, belki yılbaşı, belki de sevgililer günü. Ya da arkadaşlarınızla herhangi bir gün eğleneceksiniz. Her şeyi planladınız. Mekana gittiniz ve bir güzel eğlendiniz. Açtınız bir 70’lik yeni rakı, vur patlasın çal oynasın coştunuz. Rakı sizi bozuyor diye, belki bira içtiniz. Eeee tabii, rakı alışkın olmayan bünyeyi biraz çarpar 🙂 Rakı içmek için, önce rahmetli Aydın Boysan’a kulak vermek lazım. Hatırlatın, bir ara kendisinin rakı adabıyla ilgili yazdığı bazı yazıları paylaşayım.

Neyse efendim, konumuzu dağıtmayalım. Yediniz, içtiniz ve güzelce eğlendiniz. Eve gitmek üzere yola çıktınız. Haa bu arada, sakın alkollü olarak araç kullanmayın. Ya taksiyle gidin ya da kendinize içki kullanmayan ama araba sürmesini bilen bir yancı ayarlayın 🙂 Alkollü olarak araç kullanmanın cezası 1002 TL ve 6 ay sürücü belgesine el konulmasıdır. Kaza risklerini söylemiyorum bile.

Eve geldiniz ama kafa bi milyon olmuş. Eğer o kafayla uyuyabiliyorsanız sorun yok. Fakat uyumakta zorluk çekiyorsanız, hemen bir Türk kahvesi yapın. Balkona çıkıp, biraz temiz hava alın. Balkondayken gözünüzü kapatın ve bir deneme yapın. Başınız dönüyorsa, biraz daha kalın 🙂

Ardından ılık suyla bir duş alın. Özellikle baş bölgenizi, duş başlığından çıkan tazyikli su ile masaj yapar gibi yıkayın. Mümkünse bunu 5-10 dakika yapın.

Duştan çıktığınızda, saçlarınızı kurutma makinesiyle kurutmayın. Yumuşak bir havlu ile, yine masaj yapar gibi kurulayın. Eğer gür saçlara sahipseniz, kurutma makinenizin en düşük ayarında kurutun.

Bu işlem tamamlandıktan sonra, marketlerde satılan meyveli sütlerden bir tane için. Dolabınızda mutlaka bulunsun. Midenizi oldukça rahatlatacaktır.(1)

Bir su bardağına, 2 adet Aspirin C Plus ya da Alka Seltzer atın. Suda eridikten sonra onu için. Ardından, çok sert olmayan bir yastık alın. Üzerinize de, yine çok kalın olmayan bir pike alın. Yatmadan önce bol bol su için. Başucunuzda da mutlaka su bulundurun. Alkol, vücudun su kaybına neden olacağından, o suyu geri almanız gerekecektir.

Reklamlar

DİKKAT ÇEKENLER

Reklamlar