X
Reklamlar

2 Kişi Tecavüz Ederken Oktar İzliyordu

02 Mart 2020 - 99 izlenme
Reklamlar

Adnan Oktar davasında ağlayarak ifade veren tutuksuz sanık uğradığı tecavüzü anlattı


Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik davada tutuksuz sanık Ç.Ç ifade verdi. Ç.Ç ifadesinde Adnan Oktar'ın kullandığı stüdyoda tecavüze uğrarken içeri Oktar'ın girdiğini kendisine tecavüz edenlerin Adnan Oktar'a kilitlenerek bakıp tecavüze devam ettiklerini ve Oktar'ın "Canımın içi ne kadar güzelsin" dedikten sonra odadan çıktığını söyledi.

Silivri'de devam eden ve Adnan Oktar'ın yargılandığı davada ifade veren tutuksuz sanık Ç.Ç.'nin anlattıkları kan dondurdu. Oktar'ın kullandığı stüdyoda örgüt elemanlarının tecavüzüne uğradığını bu esnada içeri Adnan Oktar'ın girmesinin üzerine kendisine tecavüz edenlerin Oktar'a kilitlenerek baktığını aktaran Ç.Ç., Adnan Oktar'ın ise "Canım içi ne kadar güzelsin" diyerek stüdyodan çıktığını ifade etti.

Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik, aralarında örgütün elebaşı Adnan Oktar'ın da bulunduğu 73'ü tutuklu 226 sanığın yargılandığı davanın 60. duruşmasında, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan tutuksuz sanık Ç.Ç'nin savunması alındı.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısındaki salonda yapılan duruşmaya, aralarında Ç.Ç'nin de bulunduğu 3 tutuksuz sanık ile bazı müştekilerle tarafların avukatları hazır bulundu.

Duruşmada, soruşturma aşamasında etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak cezaevinden tahliye edilen tutuksuz sanık Ç.Ç. savunma yaptı.

"OKTAR BANA 'İRİ OLMAN ÇOK GÜZEL' DEDİ"

Savunması sırasında zaman zaman ağladığı görülen sanık Ç.Ç, 2012 yılında 15 yaşındayken dershaneye giderken, şu anda tutuklu olan sanık Bora Yıldız ile tanıştığını söyledi.

Yıldız'ın kendisini "reklam ajansı sahibi" olarak tanıttığını anlatan Ç.Ç, "Ben de o dönem spiker olmayı çok istiyordum. Çok iyi bir fikir olduğunu düşündüm. Bora Yıldız ile görüşmeye başladık. Sonrasında sevgili olduk." dedi.

Ç.Ç, sonraki dönemlerde henüz reşit değilken Bora Yıldız'ın "ağabeyim' ve "babam" diye bahsettiği Adnan Oktar ile tanıştırılmaya götürüldüğünü ifade ederek, şöyle konuştu:"Tanıştıktan sonra ara ara Bora beni, Adnan Oktar'ın olduğu 'stüdyo' denen yere götürüyordu. Bir gün, Adnan Oktar beni görür görmez, 'Sen ne güzelsin, kedi gibisin' diye iltifat etmeye başladı. O zaman 17 yaşındaydım. Bora, 'Nasıl buldunuz, nasıl buldunuz?' diyordu, çok heyecanlıydı. Adnan Oktar, 'Aferin Bora. Çok güzel kız, ne zaman evleniyorsunuz? Hemen evlenin.' dedi. Bana dönüp, 'İri olman çok güzel, boyun uzun, belin ince çok güzel, Bora tuttum ben kızı, bu kızla evlen.' dedi."

"ADNAN OKTAR'A KİLİTLENİR GİBİ BAKARAK TECAVÜZ ETTİLER"

Başka bir gün yine stüdyoya gittiklerinde iki kişinin tecavüzüne uğradığını öne süren Ç.Ç, "Bu esnada birden içeri Adnan Oktar girdi. İkisi de Adnan Oktar'a kilitlenir gibi bakarak tecavüze devam ediyordu. Adnan Oktar, bana bakıp 'Canımın içi ne kadar güzelsin' dedi, çıktı, gitti." iddiasında bulundu.

Ç.Ç, yanında sürekli mehdilikten bahseden Oktar'ın "Hayret ediyorum ya, bana ne kadar benziyor özellikleri. Bu kadar da olmaz" dediğini aktardı.

"DÜĞÜNÜMDEN SONRA STÜDYODA YATTIM"

Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan tutuksuz sanık E.T. ile sahte bir evlilik yaptığını aktaran Ç.Ç, "Planı Adnan Oktar yaptı. Ben annemi E.T'yi sevdiğime, onunla evleneceğime ikna ettim. Ailem önce garipsedi ama sonra kabul etti. E.T. ile evlendik. Düğün yaptık, hatta Adnan Oktar davul zurna gönderdi. Düğün bittikten sonra E.T. beni stüdyoya götürdü. İçeri bile girmedi, beni bırakıp gitti. Zaten ben E.T'yi sözde, nişanda ve düğünde gördüm sadece. Adnan Oktar bana stüdyoda oda hazırlattı, 'Bu gece burada kalsın, yarın bakarız nerede kalacağına' dedi. O gece orada yattım. Ailem bu evliliğin sahte olduğunu anlamasınlar diye bize ev tutulmuştu, hatta düğünden sonra örgütten 2 kişiyle balayına gönderildik. Sahte mutlu pozlar vererek fotoğraf çektirdik." şeklinde konuştu.

OKTAR'LA İLİŞKİYE GİRENLER HAMİLE KALMAMAK İÇİN DOĞUM KONTROL HAPI KULLANDI

Sanık Ç.Ç, stüdyonun olduğu binada kaldığında Adnan Oktar tarafından cinsel istismara maruz kaldığını, kendi gibi başka kızların da istismar edildiğini gördüğünü iddia ederek, Oktar'la ilişkiye giren kadınların hamile kalmamak için doğum kontrol hapı kullandıklarını öne sürdü.

"HER AKŞAM ÇIPLAK FOTOĞRAF İSTENDİ"

Bu örgütün içindeyken her zaman en güçlü güvenlik önleminin kendisi için alındığını anlatan Ç.Ç, "Odamda dahi kameralarla izlendim. Her akşam benden çıplak fotoğraf istiyordu. Elimde fotoğrafları olsun' diyordu. Bu fotoğraflarımın diğer örgüt üyelerine de dağıtıldığını gördüm. Şifreleyip kayıt ediyorlardı. Diğerlerinin ellerinde fotoğraflarımı gördüm." dedi.

ADNAN OKTAR, AİLESİYLE TEHDİT ETTİ

Adnan Oktar yüzünden devam edemediği eğitim hayatına, cezaevinden çıktıktan sonra yeniden başladığını belirten Ç.Ç, yakalanmadan önce nasıl ifade verecekleri ve cezaevinde nasıl hareket edecekleri konusunda örgüt üyelerince uyarıldıklarını anlattı. Saık Ç.Ç, kendilerine ailesiyle tehdit eden Oktar'ın zaman zaman cin çağırma seansları düzenlediğini ifade etti.

"KAŞIMI KAZITTIRDI, KOLUMA DÖVME YAPTIRTTI"

Sanık Ç.Ç, bir başka müşteki avukatının sorusu üzerine ise ağlayarak, şunları söyledi:"Örgütteyken, Adnan Oktar'ın talimatı üzerime kaşlarımı tıraş bıçağıyla kazıdılar. Adnan Oktar yeni şekline karar verene kadar bir süre kaşsız gezdim. Karar verdikten sonra örgüt üyesi kadınlardan biri şekli çizdi, kaşıma yukarı doğru dövme yaptırıldı. Cezaevinden çıktıktan sonra sildirdim o kaşları ama hala izi var. Bunun yanında sol koluma büyük bir yılan dövmesi yaptırdı. Bunun sebebi, eğer örgütten ayrılırsam, böylesi dövmesi olan birine iş veremesinler diyedir. Diğer bir sebebi ise, önceden anlattığım gibi her gün benden boydan çıplak fotoğraf isterdi. Bu dövmeli halimin fotoğrafları elinde olduğundan, örgütten ayrıldığımda o kişinin ben olduğumu inkar edemeyeyim diye."

DURUŞMA YARINA ERTELENDİ

Sanık Ç.Ç., eski fotoğraflarının, tahliye olan veya firari sanıkların elinde olduğunu, kendisini yıpratmak için hakkında karalama kampanyası yaptıklarını söyledi. Sanık Ç.Ç 'nin ardından söz alan avukatı, sanığın eğitimine yurt dışında devam etmek istediğini ancak örgütün kendisini rahat bırakmadığını belirterek, müvekkili hakkındaki yurt dışına çıkış yasağının kaldırılmasını talep etti. Sanık avukatının bu talebini reddeden mahkeme heyeti duruşmayı yarına erteledi.

Reklamlar