X
Reklamlar

14 Şubat: Erkeklerin Kadınlara, Kadınlara Erkeklere.... En enteresan sevgililer günü...

13 Şubat 2020 - 6 izlenme
Reklamlar

Sevgililer Günü hediyeleri 14 Şubat 2019'a kısa bir süre kala sevdiği kişilere hediye almak isteyen kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. İşte kadın ve erkek için Sevgililer Günü hediye fikirleri ve 14 Şubat'a ilişkin bazı detaylar...

Bir ritüel olarak her yıl 14 Şubat tarihinde kutlanan Sevgililer Günü, Milattan Sonra III. yüzyıla dayanmaktadır. Rivayete göre İmparator 2. Claudius Roma’yı kendi katı kuralları ile zalimce yöneten bir hükümdardı. Onun için en büyük problem ordusunda savaşacak asker bulamamaktı. Ona göre bu durumun tek sebebi Romalı erkeklerin aşklarını ve ailelerini bırakmak istememeleriydi.

İşte bu yüzden Claudias, Roma’daki tüm nişan ve evlilikleri kaldırdı. Aziz Valentina ise Cladudius’un hükümdarlığı zamanında Roma’da yaşayan bir papazdı. Aziz Valentina kendisi gibi papaz olan Aziz Marius ile birlikte Claudias’un yasağına rağmen gizlice çiftleri evlendirmeye devam etti. Ancak imparator bu durumu bir süre sonra öğrendi.

Aziz Valentine, insanları evlendirmeye devam ettiği için tutuklandı ve yaptıklarının cezası olarak sopa ile dövülerek öldürüldü. Valentina Milattan sonra 270 yılının 14 Şubat'ında da Hıristiyan şehitliğine gömüldü. O gün itibariyle Sevgililer Günü'nün kutlandığı ifade edilmektedir.

Kadınların erkek sevgiliye alabilecekleri bazı hediye fikirleri şöyle;
Şık bir gömlek ve kravat takımı
Oyun konsolu
Ayakkabı
İsimlerin yazılı olduğu yastık veya kupa
İmza kalemi
Parfüm ve benzeri kozmetik ürünleri
El örgüsü ile yapılmış kazak
Reklamlar

DİKKAT ÇEKENLER

Reklamlar